Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
Elsősorban neki köszönhetően indult útjára az a jobboldali, ellenforradalmi mozgalom, mely legyőzte a Szovjetuniót.
„Russell Kirk amerikai filozófus, politikai tanácsadó nem volt az az izgága, nyomulós alkat, mégis világtörténelmet írt: Nevéhez köthető a II. világháború után kibontakozó amerikai konzervatív reneszánsz. 1953-ban jelentette meg a Conservative Mind c. könyvét, mely azonnal elismerést hozott neki. Részt vett több nagy hatású konzervatív folyóirat megalapításában (Modern Age, National Review), írásai alapvetően befolyásolták több amerikai elnök politikai gondolkodását. A direkt kapcsolat a képen látható Ronald Reagan elnök, illetve Richard Nixon esetében mutatható ki egyértelműen. Utóbbihoz személyes jó barátság is fűzte.
Elsősorban neki köszönhetően indult útjára az a jobboldali, ellenforradalmi mozgalom, mely legyőzte a Szovjetuniót.
A nyolcvanas években ugyanis viszonylagos békében megfért egymás mellett az európai-jellegű, érték és hagyományelvű konzervativizmus, valamint a neokon mozgalom, mely már tisztán amerikai jelenség.
Russell Kirk amerikai létére páratlan érzékenységgel bírt Közép-Európa sorsa iránt, a magyarokat kifejezetten szerette. Sokat köszönhet neki Molnár Tamás, Habsburg Ottó, John Lukács vagy éppen Jáki Szaniszló (Stanley Jaki). 1994. április 29-én halt meg Mecostában, szerettei körében.”